Ako vybrať správny nafukovací čln, lodný elektromotor

Príďte si vybrať do nášho skladu

Počet zobrazení: 1333

Potrebujete pomôcť s výberom správneho člnu, motoru, rybárskeho vybavenia? Napíšte nám, zavolajte, alebo sa zastavte osobne v našom sklade v Pezinku. Radi Vám poradíme!

Čítajte viac...

Základné informácie o FV fotovoltaike

Počet zobrazení: 2193

Základné informácie o FV fotovoltaike Fotovoltaikou nazývame konverzie svetla do elektrickej energie. Výroba energie pomocou fotočlánkov je konkrétne slovo foto: (z gréčtiny, znamená "svetlo") a volt ako jednotka elektrického napätia. Fotovoltaika bola objavená v roku 1839 francúzskym fyzikom Alexandr Edmond Becquerel, ale len v roku 1954 bola vyvinutý prvý solárny článok v Bell Laboratories. A odvtedy sa usilujú zlepšiť kvalitu solárnej bunky vedci z celého sveta. Cieľom vedcov je zlepšenie efektívnosti solárnej bunky. Teoretická efektívnosť solárnej bunky by mohla byť okolo. 50%, súčasná účinnosť u vybraných FV panelov s mono kryštalickým kremíkom je okolo 16-18%. Prevažná väčšina na svete produkovaných FV Panelov je na bázy kremíka (> 99%). Viac si môžete prečítať v článku:

Čítajte viac...

Ako si vybrať vhodný nafukovací čln a lodný elektromotor?

Počet zobrazení: 4288

Ako si vybrať vhodný nafukovací čln a lodný elektromotor? Často dostávame otázky typu, aký je vhodný nafukovací čln, lodný elektromotor, akumulátor alebo nabíjač? Ako sa zorientovať v tejto tematike ? Naše rady, postrehy a informácie pre výber správnej zostavy si môžete prečítať v článku :

Čítajte viac...

Osobitné predpisy v Chorvátsku

Počet zobrazení: 1924

Osobitné predpisy v Chorvátsku Všetky plavidlá, ktorých dĺžka presahuje 3 m a motorové plavidlá s výkonom motora nad 4 kw bez rozdielu, sa musia hlásiť v kancelárii náčelníka prístavnej správy alebo v jej pobočkách, kde je potrebné predložiť nasledovné doklady: registračný list, preukaz odbornej spôsobilosti a poistku. Takže pokiaľ chcete používať čln s motorom v Chorvátsku na Jadranskom mori, a nechcete si vybavovať skúšky a povolenia + poistenie, Vám doporučujeme používať člny ktoré nepresahujú dĺžku 3 m a motor ktorý nepresahuje výkon 4 Kw

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie